Bolesti žaludku při užívání hormonální antikoncepce Vreya

Dotaz:

Dobrý den,

vždycky jsem měla nepravidelnou menstruace (menstruuji od začátku 16 let, v červenci mi bude 19) a asi poslední půlrok se to zhoršilo, ze začátku jsem měla už jen špinění a pak i to zmizelo a přestala jsem menstruovat úplně. K tomu by bývalo nevolno, měla jsem jakoby příznaky PMS ale menstruace nikde. Gynekoložka mi řekla, že mám nedostatek ženských hormonů a předepsala mi hormonální antikoncepci (Vreya) a beru jí od pátku 18.5. Ale od té doby mám velmi silné bolesti žaludku. Nejprve se to dalo vydržet, teď se to ale čím dál víc stupňuje a někdy mi je z toho až na zvracení. Vždycky se to nejvíce projeví po několika hodinách od požití tablety. Kvůly tomu také nemám chuť k jídlu. Může to být vedlejší účinek a nebo to může být jenom tím, že si tělo musí na hormony zvyknout? Musím HA měnit za jinou a nebo to samo zmizí?

Průjem nemám, zatím jsem ani nezvracela.

Děkuji moc za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, pokud po vysazení antikoncepce problémy přestanou, je pravděpodobné, že jde o vedlejší účinek prášků. Ale můžete tomu ještě dát nějaký čas, je možné, že při delším užívání problém zmizí.

Datum: 23. 5. 2012


TOPlist