Jak začít užívat antikoncepci Jangee

Dotaz: Dobrý den, chtěla bych se zeptat na pár otázek ohledně antikoncepce Jangee 0,03. Je to moje první antikoncepce a v příbalovém letáčku se sice psalo, že se má začít brát první den menstruace, ale protože jsem recept dostala až cca 10. den (od prvního dne menstruace), začala jsem ji brát zrovna. Platí pro mě tedy chránit se 7 dní i jinak nebo víc dnů? Od kdy se na ni mohu spolehnout?

A ještě jsem se chtěla zeptat, jestli není moc silná (dočetla jsem se, že je i 0,02). Je mi 17 a jsem odmala drobná, asi 47kg na 167cm. Dnes ráno jsem měla teprve druhou tabletku, žádné vedlejší účinky jsem (zatím) nezpozorovala. Předem díky za odpovědi, Veronika

Odpověď: Dobrý den, bohužel pokud jste začala užívat antikoncepci až 10. den cyklu, nemůžete se na ni v tomto cyklu spolehnout, doporučuji až do konce cyklu používat ještě jinou formu antikoncepce, např. kondom. Chráněná budete až v dalším cyklu. O tom, proč předepsal zrovna tento přípravek, se poraďte se svým lékařem, určitě vám otázky zodpoví.