Přibrání 8 kg po vysazení hormonální antikoncepce

Dotaz:

Dobrý den, nikdy jsem neměla problémy s váhou. Měřím 172cm a vážila jsem 63 kg. V srpnu 2011 jsem vysadila hormonální antikoncepci a do září jsem přibrala 8 kg a zmizela mi menstruace. S gynekoložkou jsem toto konzultovala a žádala jsem kontrolu hormonů. Z krve mi zjistila, že prý mám hormony v pořádku. Naordinovala mi progesten, který už beru 2 měsíce. Menstruaci nyní mám slabou cca 2-3 dny a pak jen špinění. Dříve jsem mívala menses 5-7 dní a silnější. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den, po skončení užívání antikoncepce může trvat i několik měsíců, než se cyklus obnoví, to je obvyklé, stejně jako výkyvy váhy. Menstruaci v době užívání antikoncepce nelze příliš srovnávat s přirozenou menstruací, jde jen o krvácení ze spádu hormonů. Nyní s pomocí léků zřejmě také nemenstruujete přirozeně, po ovulaci, ale jen ze spádu hormonů, jiných a v jiném množství, proto je krvácení jiné.

Datum: 27. 1. 2012



TOPlist