Špinění a zhoršení pleti při užívání hormonální antikoncepce

Dotaz:

Dobrý den. Zítra doberu poslední prášek z prvního platíčka (a celé mé 1.antikoncepce), ale mám problém. Nejen že celý měsíc hodně špiním, ale na to mne gynekoložka upozornila,takže to snad nic hrozného není?. Ale poslední týden mám hrozné křeče v podbřišku a šíleně se mi za ten měsíc zhoršila pleť. HA jsem chtěla z 50% kvůli pleti,kterou jsem neměla až tam moc špatnou a z 50% kvůli nechtěnému těhotenství. Teď se mi ale dělá akné dokonce i v dekoltu a na zádech, o obličeji nemluvě. Chtěla bych se zeptat, jestli se to časem zlepší, zda si musí tělo jen zvyknout na změnu?. Beru HA Foxinette. Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,

špinění i změny na pleti by měly vymizet během několika měsíců, ale může se také stát, že se stav lepšit nebude.

Dotaz:

Děkuji, a mám ještě jeden dotaz.Za jak dlouho, HA má dobrý vliv na pleť? pokud mi HA "sedne". Tudíž.. za jak dlouho bych maximálně měla vidět zlepšení pleti? (Četla jsem, že Foxinette je nová a snad 99% nesedla),snad mně ano.

Odpověď:

Dobrý den, na tuto otázku vám asi nikdo neodpoví, je to individuální.

Datum: 4. 7. 2012


TOPlist