Špinění během cyklu vždy po určité době užívání hormonální antikoncepce

Dotaz:

Dobrý den,

je mi 27 let a 6 let užívám HA (s přestávkou cca 1 rok). Vždy po určité době užívání HA začnou problémy se špiněním (+citlivější prsa) i během užívání tabletek.

Moje první HA byl mercilon, 24 měsíců mi vyhovoval, pak začaly problémy se špiněním.

Další HA byla jeanine, vyhovovala 18 měsíců, pak začaly problémy.

Pak jsem změnila z jeanine na minervu, 12 měsíců bylo všechno v pořádku, pak začaly problémy.

Jako poslední HA mi lékařka předepsala lindynette a při užívání 3.platíčka mi začaly problémy. Nečekala jsem problémy tak brzy.

Antikoncepci potřebuji a jsem již zoufalá z mých problémů. Lékařka mi řekla, že jsem v pořádku,ale že po určité době mi přestane vyhovovat ta daná HA a je potřeba změna.

Jsem zoufalá a nevím, co s tím. Je to normální?Existuje pro mě nějaká vhodná HA?

Jsem nekuřačka.

Odpověď:

Dobrý den,

všechny antikoncepční prášky, které jste užívala, mají podobné složení, těžko byste našla jiný preparát, který by se od nich výrazně lišil. Krvácení (špinění) při užívání antikoncepce je běžné, může se objevit a pak zase pominout, a nemá vliv na účinnost antikoncepce. Musíte se jen sama rozhodnout, jestli je to natolik nepříjemné, že přestanete hormonální antikoncepci užívat zcela.

Datum: 28. 1. 2012


TOPlist