Špinění kvůli dvouhodinovému zpoždění užití tabletky

Dotaz:

Dobrý den, asi před před pěti měsíci jsem začala brát HA Lindynette 20. První měsíc jsem špinila celý, druhý měsíc jsem začala špinit asi týden před menstruací, další měsíc 10 dní před menstruací a tak se to pořád stupňovalo, až při braní čtvrtého plata jsem špinila snad celý měsíc kromě asi 5 dnů. Doktor mi řekl, že první 3 měsíce si tělo zvyká, tak že se mám snažit být trpělivá... Páté plato už bylo v pořádku, nešpinila jsem vůbec celý měsíc. No a začala jsem brát šesté a týden po menstruaci se špinění objevilo znovu. Může na to mít vliv to, že si občas prášek nevezmu na hodinu přesně, ale třeba s dvouhodinovým zpožděním? Mám totiž pocit, že ten měsíc, kdy jsem nešpinila vůbec, jsem ji brala každý den na hodinu přesně. Tento měsíc už jsem asi 3x vzala o 2 hodiny déle, protože jsem neslyšela upomínku... Jinak mi tato HA vyhovuje, ale přece jen, to špinění je dost otravné, tak asi budu muset vyměnit...Vůbec se mi ale do prášků už po takovéhle zkušenosti nechce... Děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den, zpoždění užívání o 2 hodiny by nemělo mít na špinění vliv, ale vyloučit se to nedá, musíte to sama vyzkoušet. Změna preparátu může pomoci, ale také nemusí. Poraďte se o tom se svým lékařem.

Datum: 20. 2. 2012



TOPlist