Za jak dlouho po vysazení mohu začít znovu užívat hormonální antikoncepci

Dotaz:

Dobrý den, po sedmi letech užívání HA Lyndynette jsem se rozhodla ji vysadit. Je to 5 už měsíců, co ji neberu. Ale nepočítala jsem s tím, co nastalo...menstruaci jsem dostala pouze jednou po vysazení, poté tři měsíce nic, ted sice ano, ale silnou, týden v kuse, a nevypadá to na konec...navíc se mi začalo tvořit na obličeji akné, ale takové doslova vředy, po kterých zůstávají i jizvy...už nevím co s tím dělat a proto jsem si řekla, že antikoncepci znovu nasadím. Ovšem někde jsem četla, že se s tím má nějakou dobu počkat a tak si nejsem jistá, jestli ji můžu nasadit už ted? a pokud ano, musím čekat znovu do další menstruace? ale co když to bude zase až za tři měsíce? Mám pocit, že do té doby už mi na obličeji nezbyde jediné neflekaté bezjizvové místečko a to je pro mne celkem nepříjemná věc (je mi 23 let). Moc děkuji za odpověď!!

Odpověď:

Dobrý den, toto je bohužel poměrně časté, že se po vysazení hormonální antikoncepce objeví nepravidelnosti cyklu i jiné potíže. Pokud užívání antikoncepce nebrání nějaké vaše zdravotní potíže nebo neplánujete otěhotnět, tak můžete začít užívat antikoncepci znovu, ale je třeba počkat na začátek dalšího cyklu. Pokud by menstruace dlouho nepřicházela, může vám lékař dát hormonální injekci, která krvácení vyvolá.

Datum: 8. 6. 2011



TOPlist